Pro někoho je určitě překvapení, že typické auto do města dostane svou sportovní verzi. Na druhou stranu proč ne, většina takových aut stejně jezdí i mimo město a tam se už takové svezení může hodit.

Automobilka odkazuje na první generaci Golfu GTI, který se rozměrově a výkonnostně oproti chystanému modelu Up! moc neliší. Bylo zveřejněno i video, kde si to oba modely rozdávají na závodní dráze a zároveň se ukazuje podobnost jejich parametrů.

Designově se zachová tradice rodiny GTI, tedy nárazník s velkými vzduchovými vstupy a ikonická červená linka. Počítá se se 17″ koly, sníženým podvozkem a sportovním interiérem.

Výkonnostně si Up! GTI polepší o 25 koní oproti aktuální nejvýkonnější verzi. Dohromady se tak můžeme těšit na 115 koní (85 kW). Auto je velmi lehké, vejde se to jedné tuny a tak by mělo být schopno zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,8 sekund. Maximální rychlost je uvedena na 196 km za hodinu.

Před nějakou dobou byl vůz uveden jako koncept a nyní se můžeme těšit, že vznikne i v sériové verzi. Konkrétně by se na trh měl nový VW Up! GTI dostat již na začátku roku 2018.

Foto: VW