Dostali jste výhodnou nabídku na koupi nového auta, ale museli byste rychle prodat vaše staré, abyste si ho mohli dovolit? Nebo jste se dostali do finančních potíží a usoudili, že teď potřebujete spíše volnou hotovost než automobil?

V tom případě vás určitě napadlo prodat automobil například známému, skrze autobazar, nebo svépomoci na internetu. Každá varianta má své výhody i nevýhody a bohužel v některých případech převažují právě ty nevýhody. Než se rozhodnete, tak byste měli zvážit i méně rozšířenou možnost, a tou je specializovaný výkup aut za hotové.

V dnešní době není důvod mít nějaké přehnané předsudky ohledně té či oné varianty. Pojďme si na konkrétním případu vyvrátit možné mýty u zmíněné služby výkup automobilů:

1. Určitě nedodrží předem stanovenou cenu a budou smlouvat

Ano, v případě některých firem se to může stát. Samozřejmě záleží na tom, zda to je jejich běžná praktika, nebo budou mít reálný důvod na snížení částky. Například pokud zjistí nějakou závadu, kterou jste předem nenahlásili.

Jistotu však budete mít, pokud si vyberete firmu, která přijede za vámi. V jejich samotném zájmu je, aby obchod proběhl dle plánu a oni tak neplýtvali vaším a především svým časem a náklady na dopravu.

2. Určitě to zabere spoustu času a nervů

Vrátíme se k předchozímu příkladu. Pokud pojedou oni za vámi, tak již tím ušetříte spoustu času a nákladů, které byste jinak museli vynaložit, kdybyste se vydali vy za nimi. Navíc to dokazuje, že to myslí vážně a chtějí uzavřít férový obchod, protože vy jste pánem situace a mohli byste je při náznaku nekalého jednání během pár minut vyprovodit. V praxi zabere kompletní výkup pouze cca půl hodiny.

3. Určitě dostanu málo peněž a ještě s tím bude spoustu práce

Okamžitá hotovost má velkou cenu, a tím pádem musíte slevit ze svých ideálních představ o ceně, které byste možná dosáhli po půl roce hledání kupce, anebo taky ne. Uvádí se, že výkupní cena u oblíbených vozů je kolem 3/4 běžné ceny, což je férové, protože protistrana bere na sebe veškeré riziko a navíc běžná cena je to pouze teoreticky.

Dalším plusem je, že se nebudete muset o nic starat. Odhlášení a převod automobilu zařídí na své náklady protistrana. Také ani neplatíte žádné další poplatky a navíc již nenesete žádnou odpovědnost za stav auta.

Komerční sdělění