Léto už nám pomalu klepe na dveře a s ním přichází i období dovolených a výletů. Někteří preferují odpočinkovou dovolenou na pláži a někdo má raději aktivní dovolenou se spoustou různorodých zážitků. Pokud patříte k těm, kteří nechtějí celou dobu zůstat jen na jednom místě, ale naopak jich chcete procestovat co nejvíce, tak je pro vás ideální řešení cestovat karavanem nebo obytným vozem.

Přinášíme několik praktických postřehů a tipů na doplňky pro karavany, které se vám můžou hodit:

Pozor na celkovou váhu obytného vozu

Pokud jedete s obytným vozem nebo karavanem poprvé, tak vás ani nemusí napadnout tato problematika. Velký obytný vůz již sám o sobě něco váží, a pokud se k tomu přičte i váha cestujících, paliva, vody v nádrži, příslušenství karavanu a navíc váhá všech zavazadel, ták můžete jednak přesáhnout maximální hmotnostní limit daný výrobcem a zároveň i přesáhnout hmotnostní limit pro to, abyste mohli vůz vůbec řídit.

Myslete na to, že pokud máte pouze řidičské oprávnění skupiny B, tak můžete dle zákona řídit pouze vozidlo o celkové hmotnosti do 3,5 tuny. Pokud vaše vozidlo překročí tuto váhovou hranici, tak se automaticky přesouvá do jiné skupiny a s tím se váží i možné pokuty a vyšší poplatky, například na dálnicích.

Tuto problematiku elegantně řeší jeden doplněk pro karavany, konkrétně se jedná o kontrolní váhu, na kterou jedním kolem najedete a okamžitě zjistíte aktuální hmotnost. Nemusíte tedy zdlouhavě vážit jednotlivá zavazadla a přepočítávat celkovou hmotnost.

Závěs proti hmyzu

Dalším oblíbeným doplňkem je závěs proti hmyzu, který se umisťuje do dveří karavanu. V některých měsících a zvlášť v některých zemích vám může hmyz velmi znepříjemnit celou dovolenou a určitě je nechcete mít i uvnitř vozu.

Náhradní interiérové příslušenství

Váš karavan nebo obytný vůz může být kvalitní a mít celkově dlouhou životnost, ale u některých částí vozu to nelze. Typicky se jedná o všelijaké panty, uzávěry, kliky, dvířka, jezdce, madla, nábytkové rohy apod. Není tedy špatné mít některé tyto základní prvky v zásobě, a pokud bude třeba, tak je okamžitě vyměnit.

Všechny tyto doplňky pro karavany mají některé specializované obchody, například eshop.hykro.cz, který kromě doplňků nabízí i kompletní vybavení, od antén a satelitů přes přenosné wc až po alarm či klimatizaci.

Komerční sdělení