Přijali jste do firmy zaměstnance, který sice není řidičem z povolání, ale přesto čas od času v rámci pracovní doby usedne za volant vozidla? Buďte na pozoru, protože podle zákona takový zaměstnanec spadá do skupiny řidičů referentů a musí pravidelně absolvovat školení. Naštěstí nemusíte mít strach z toho, že školení finančně neustojíte. Za moderní online kurzy zaplatíte pár korun!

Řidič referent sice nepotřebuje profesní průkaz, ale nevyhne se pravidelnému školení řidičů. Platná legislativa však nedefinuje přesnou formu ani obsah – vše je tak v režii zaměstnavatele. V posledních letech se většina firem přiklání ke školení řidičů online, které je levnější, a navíc ho lze absolvovat kdykoliv. Řidič referent si může kurz „proklikat“ i z pohodlí domova a poté obdrží certifikát.

Buďme konkrétní. Kdo nabízí kvalitní online školení?

Atraktivní kurz pro řidiče referenty sestavili odborníci ze známé pražské Autoškoly KING. Obvyklá délka online školení je 45 minut, ovšem do značné míry jde o individuální údaj. Podstatou kurzu jsou informace z okruhů práva, povinností a odpovědnosti řidiče i zaměstnavatele. V kurzu se rozebírá také bodový systém a postihy, zásady bezpečné, defenzivní a úsporné jízdy a v neposlední řadě zvláštní předpisy pro pracovní cesty.

Online kurzy jsou koncipovány tak, aby z nich uživatelé pochytili co nejvíce důležitých informací. Jejich nedílnou součástí jsou také kvízy, modelové situace na silnicích a nové předpisy. O kvalitě se můžete přesvědčit na vlastní oči ve volně dostupné demoverzi na king-skoleni.cz.

Autoškola KING zajišťuje také prezenční školení řidičů, které je vhodné pro zaměstnance bez předchozích řidičských zkušeností. Školení se může konat v prostorách autoškoly, nebo přímo u vás ve firmě. Prezenční školení standardně trvá 90 minut, ale v případě potřeby se může lektor věnovat účastníkům déle.

Komerční sdělení