Již dříve jsme psali o modelu Volkswagen Beetle, který si můžete postavit z LEGA. Mimochodem je stále v prodeji a možná se brzy dočkáme i nového kousku, konkrétně Volkswagen Golf MK1 GTI.

Vše začalo tak, že autor s přezdívkou „hasskabal“ svépomoci vytvořil model Golfu a publikoval ho na web LEGO Ideas. Jedná se o oficiální web LEGA, kde můžete posílat své nápady na nové sety a pokud dosáhnete 10 000 podporovatelů z řad komunity, tak se vaším návrhem začne LEGO zabývat a v případě schválení půjde regulérně do prodeje.

Aktuálně již dosáhl dostatečný počet podporovatelů a Golf míří ke schválení. Samotné LEGO zmínilo, že jeho projekt má po modelu Mincraftu a Back to the Future nejvíce zhlédnutí, což mu dává velkou šanci na schválení do prodeje. Samozřejmě je nutné s Volkswagenem vyjednat nákup licence a spoustu dalšího.

Kromě Beetlu je v prodeji také legendární Volkswagen T1 Camper Van z roku 1962, který se skládá z 1334 dílků. Navíc existuje i druhý model Beetlu, konkrétně model 1960 “Charlotte”, které není v běžném prodeji, ale prodává ho na Amazonu přímo LEGO.

Pokud jste fanoušci LEGA a zároveň VW, tak bych neváhal a postupně nakoupil všechny modely Volkswagenu. Do budoucna to bude určitě výhodná inestice.