Chcete získat řidičský průkaz, ale nemůžete se rozhodnout do jaké autoškoly se přihlásit? Úplnou jistotu nebudete mít pravděpodobně nikdy, ale existuje pár základních rad, kterými je dobré se při výběru řídit.

Nejbližší neznamená nejlepší

Platí zde stejné pravidlo jako například s výběrem školy – nehlaste se automaticky a bez rozmyslu do té, kterou máte nejblíže od domova. Čas, který ušetříte při docházení na výcvik, nemusí stát za ty problémy, které můžou nastat, pokud si vyberete neseriozní autoškolu.

Pozor na nízkou cenu

Především v Praze je velká konkurence mezi autoškolami a některé z nich bohužel používají jako svou konkurenční výhodu pouze výrazné snížení cen. To ale často vede ke snížení kvality výcviku, protože snížení příjmu autoškoly se musí někde projevit. Často se pak výcvik všemožně zkracuje a zároveň za nižší mzdu pracují méně zkušení a žádaní instruktoři.

Doporučení od přátel

Pokud má někdo z vašich přátel dobrou zkušenost s konkrétní autoškolou, tak je to velké plus a přebíjí to anonymní zkušenosti, které se píšou na internetu. Pokud se rozhodnete na základě doporučení, tak ale trvejte na přidělení stejného instruktora, se kterým měl váš kamarád dobré zkušenosti.

A jak poznat opravdu kvalitní autoškolu?

Dobrým příkladem spolehlivé autoškoly je autoškola Praha Krátký, což dokazuje i její dlouhá historie přesahující 15 let. Nabízí se zde výcvik všech skupin řidičského oprávnění. Zájemci si zde tedy mohou vybrat od výcviku na motorku, přes auto a náklaďák, až po výcvik pro získání řidičáku na autobus. Dalším plusem je kvalitní vozový park čítající kolem patnácti druhů výcvikových vozidel.

Autoškola má také akreditaci na školení profesionálních řidičů a pořádá přípravné kurzy pro budoucí učitele autoškol, což už samo o sobě garantuje vysokou úroveň instruktorů. V neposlední řadě také nabízí možnost absolvovat dopravní psychotesty. Jedná se o psychotesty pro řidiče, kteří je musí ze zákona absolvovat, aby mohli požádat o přezkoušení a následně o navrácení řidičského průkazu, který jim byl odebrán z důvodu dosažení dvanácti trestných bodů.

Komerční sdělení