Pokud přemýšlíte o rozjezdu podnikání v oboru autolakýrnictví nebo se chystáte renovovat již fungující, tak jedno ze zásadních rozhodnutí bude jaké konkrétní vybavení do autolakovny pořídit.

Nezáleží jen na jednotlivých typech produktů, ale také na konkrétních výrobcích a jejich partnerech, kteří je k nám dodávají a také servisují.

Jaké vybavení budete potřebovat? Je toho více, ale základem je například:

Lakovací kabina

Jak název napovídá, tak lakovací kabiny jsou pochopitelně základem každé autolakovny. Na trhu je dostupných hned několik druhů, které jsou vždy specializovány na konkrétní druh lakoven a jejich nátěrových hmot.

Samozřejmě se liší i svými rozměry, konstrukcí a jednotlivými vlastnostmi. K hotovým řešením je dostupné i široké spektrum volitelného příslušenství, díky čemuž si můžete nakonfigurovat kabinu přesně pro vaše potřeby.

Kromě jednotlivých kabin lze například sehnat i zdvojené lakovací a sušící kabiny pro automobily.

Odsávací stěna

Dalším důležitým vybavením jsou odsávací stěny. Ty se používají k tomu, aby zachycovaly případné přestřiky, které vznikají při lakování. Díky nim můžete vy nebo vaši zaměstnanci pracovat v čistém a barvou nezaneseném prostředí.

Odsávací stěny se používají především na zařízení a díly menších a středních rozměrů. Stejně jako u lakovacích kabin jsou i zde k dispozici různé druhy doplňkového příslušenství. Navíc si lze nechat navrhnout a dodat řešení přímo pro vaše individuální potřeby.

Z dalších produktů můžeme zmínit třeba míchací boxy, přípravná pracoviště, průmyslové lakovací kabiny nebo několik druhů vstupních a výstupních agregátů.

Nejen tyto, ale i další vybavení lakoven dodává například firma Naver, která je na českém trhu již více jak 20 let.

Důležité jsou ale i služby, které dodavatelé zajišťují. V případě této brněnské firmy je to servis jednotlivých zařízení, pravidelné výměny všech filtračních materiálů nebo ekologická likvidace použitých filtrů.

Může se hodit i poskytnutí projektové přípravy, včetně dokumentace a komunikace s úřady nebo dokonce i zprostředkování financování.

Komerční sdělení