Na začátku roku 2014 jsme psali o novém konceptu Volkswagen Beetle Dune, který byl představen na lednovém autosalonu v Detroitu.

Od té doby se o něm prakticky nemluvilo. Až dnes přichází zpráva z autosalonu v Los Angeles, kde Volkswagen představil sériovou variantu tohoto konceptu Beetle Dune.

Již prvotní koncept byl zaměřen na USA, především na státy s přístupem k moři. Vychází totiž z plážových bugin, které si často vlastnoručně stavěli vlastníci původních brouků.

Jak už název vozu napovídá, tak VW by rád tento trend dále podpořil tímto modelem, který je tak trochu SUV variantou základního modelu Beetle.

Na první pohled můžeme vidět nový bodykit, který zdůrazňuje jednotlivé křivky. Nechybí ani zadní spoiler, diody, stříbrné prvky, 18palcová kola a další designové doplňky. Interiér samozřejmě vychází z aktuální sériové řady brouka. Došlo tedy spíše k drobným změnám, především co se týče barevných doplňků a sedadel.

Do prodeje půjde kupé varianta nového brouku v prvním kvartále příštího roku, avšak zatím jen v USA. Je ohlášena i verze kabriolet, která by měla dorazit ve třetím kvartále 2016. Těžko říct, zda se nový brouk Dune dostane i do Evropy a zda by o něj byl dostatečný zájem.

Zdroj: VW