Vozy Dacia oslaví příští rok 50. výročí od založení společnosti. Za tu dobu se stihla značka etablovat i na českém trhu, kde si našla mnoho spokojených řidičů. K tomu patří i dostatečné servisní zázemí, jak to s ním vypadá v Česku?

Většina řidičů se o svůj vůz stará pečlivě, ale je jasné, že časem stejně bude třeba nějaký servisní zásah. Hodně záleží na vašem stylu jízdy, ale také na stavu vozovky, kterou bohužel moc nemůžeme ovlivnit. Když k tomu ještě připočteme případné dopravní nehody, tak je jasné, že dříve či později budeme muset otázku servisu řešit.

Jakým způsobem si auto nechat opravit?

V případě drobné závady můžeme ještě přemýšlet o opravě svépomoci, ale v dnešní době nazýváme většinu takových činností spíše údržbou vozu. Maximálně si ještě vyměníme proražené kolo, přepálenou pojistku nebo prasklou žárovku.

V případě nutnosti opravdové opravy je hlavní otázkou, zda využít autorizovaný servis nebo běžný servis bez specializace na konkrétní značku vozu.

V případě vozů Dacia můžete samozřejmě využít obou možností. My doporučujeme vždy autorizovaný servis Dacia, například v Praze 5 v blízkosti Rozvadovské spojky. Můžete se tak spolehnout na profesionální servis bez kompromisů, což u neautorizovaných servisů čekat vždy nemůžete.

Pokud však máte nějaký důvod na využití běžného servisu, tak ze zkušenosti doporučujeme si koupit originální náhradní díly Dacia přímo od autorizovaného servisu. Nikdy totiž nevíte, jaké díly Vám do auta dají v nespecializovaném servise. Proto si předem zjistěte, jaké díly potřebují k opravě, ty si sežeňte v originálním provedení od výrobce a následně je předejte vašemu vybranému servisu.

Jak je to se záruční opravou vozů Dacia?

Aktuálně platí na všechny modely Dacia smluvní záruka na 3 roky od zakoupení nebo na prvních 100 000 najetých kilometrů. V případě závady pak stačí auto nechat opravit v libovolném autorizovaném servise Dacia. Tam se o vůz postarají certifikování a proškolení technici, kteří samozřejmě použijí jen originální náhradní díly Dacia.

Komerční sdělení