Každý řidič, který jezdí vlastním autem, musí čas od času řešit i ty méně zábavné věci, které jsou s vozidlem spojeny. V tomto článku se zaměříme na oblast pojištění, konkrétně na povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení

Nejznámějším a nejvíce probíraným je právě povinné ručení, které můžete znát i pod oficiálnějším názvem Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jak již z názvu vyplývá, tak se jedná o pojištění, které musí ze zákona mít uzavřeno každé vozidlo. Je uzavíráno z důvodu pojistné ochrany případné škody, která vznikne jiným osobám prostřednictvím vašeho vozidla.

Od ledna roku 2000 došlo ke změně zákona, který umožnil nabízet povinné ručení více pojišťovnám. Tím postupně vzniklo konkurenční prostředí, které v posledních letech dosahuje svého vrcholu. To je především výhoda pro nás, provozovatele vozidla, jelikož se to samozřejmě projevilo i na snižování cen.

Pokud toho chcete využít a neplatit zbytečně moc, tak si projděte jednotlivé nabídky a vyberte tu nejúspornější. To samozřejmě zabere dost času, takže doporučujeme využít již předpřipravený srovnávač, díky kterému můžete během několika minut najít tu nejlevnější nabídku a ušetřit tak i několik tisíc ročně. Na následujícím odkazu si můžete porovnat povinné ručení online. Pro porovnání cen stačí vyplnit několik údajů o vašem vozidle (pro jistotu si vezměte k ruce malý technický průkaz).

Havarijní pojištění

Toto pojištění je oproti povinnému ručení dobrovolné, a je na každém, zda se ho rozhodne uzavřít. Týká se náhrady škody, která vznikne především odcizením vozu, dopravní nehodou, živelnou pohromou nebo vandalismem.

Oproti povinnému ručení lze tyto jednotlivé prvky pojištění kombinovat a přidávat k nim i nadstandardní služby, například asistenční. Tím je myšlen například odtah vozidla, oprava auta na místě apod. Také se v jednotlivých případech liší výše finanční spoluúčasti, která se následně promítá do výsledné ceny.

Doporučujeme investovat do výběru “havarijka“ více času a vybrat si to nejlepší v poměru cena/výkon. K tomu vám opět pomůže online srovnávač, který za vás porovná dostupné možnosti na českém trhu. Zároveň si tam můžete i sjednat havarijní pojištění online.

K porovnání jednotlivých nabídek můžete použít např. web www.uspory.cz, kde najdete nejen výše zmíněné srovnávače, ale zároveň můžete ušetřit i za bydlení, energie nebo například i za telefon.

Komerční sdělení