S vlastním vozidlem nejsou spojeny jen radosti, ale občas musíme řešit i nezbytné věci spojené s jeho provozováním. Tentokrát se zaměříme na povinné ručení a doporučíme, jak na něm ušetřit.

Co je povinné ručení?

Pokud vlastníte vozidlo, se kterým jezdíte po veřejné komunikaci, tak ze zákona musíte mít uzavřené povinné ručení. Bývá označováno také jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo přesněji pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla.

Zjednodušeně řečeno povinné ručení kryje škody, které způsobíte druhým při řízení vlastního vozidla. Konkrétně pojistka kryje škody na cizím vozidle, trvalé následky cestujících, havárii s ekologickým dopadem nebo i škody na dopravním značení, svodidlech, plotě, rodinném domě atd.

Důležité je myslet na to, že toto pojištění vás nechrání před škody na vlastním vozidle nebo před jeho odcizením. Od toho jsou jiné druhy pojištění, které již ale nejsou povinné a je na každém, zda si je sjedná.

Jak ušetřit na povinném ručení?

Od roku 2000 může povinné ručení nabízet více pojišťoven, čímž se postupně rozšířila nabídka a dnes si můžete vybírat z velkého množství produktů. Ale ne všechny pojišťovny nabízí stejné podmínky za stejné ceny. Proto je třeba důkladně porovnat všechny nabídky a vybrat si tu, která je pro vás nejvýhodnější.

Ruční srovnání ale zabere spoustu času a k některým výhodným nabídkám se ani nemusíte dostat. Proto doporučujeme využít online kalkulačku povinného ručení, která za vás okamžitě porovná dostupné nabídky. Následně si stačí vybrat tu, která je pro vás nejvýhodnější, čímž dokážete ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Kalkulačku pro srovnání nejvýhodnějších nabídek poskytuje srovnávač Top pojištění na stránkách top-pojisteni.cz. Vše lze sjednat elektronicky do 5 minut. Po dokončení objednávky dostanete obratem email s dočasnou zelenou kartu a nejpozději do 48 hodin vám přijde zásilka s originálními dokumenty. Kromě toho, že nemusíte nikam na pobočku, tak navíc dostanete ještě slevu za sjednání online.

Komerční sdělení