Opakuje se to stále dokola. Každých několik let je třeba koupit nové pneumatiky na naše auto. Ať už letní, zimní nebo celoroční.

Možná jste se už někdy prodírali nabídkou a nakonec se vám povedlo vybrat ty nejvhodnější. Jenže teď musíte s výběrem začít opět nanovo. Po několika letech se totiž nabídka změnila a váš předchozí model pneu se už nemusí prodávat, vyrábět ve vašich rozměrech nebo se mezitím objevily lepší za podobnou cenu.

Jak si vybrat nejlepší pneumatiky na pár kliků?

Naštěstí už existuje řešení na zdlouhavé vybírání a porovnávání jednotlivých modelů. Zdarma vám s tím pomůže web Test-Pneumatik.cz.

Je to jednoduché. V prvním kroku si vyfiltrujete pouze ty, které by reálně šly na vaše auto použít. To uděláte buď tím, že zadáte rozměr vašich současných pneumatik nebo stačí pouze zvolit značku a model vozu.

Líbí se nám druhá varianta, proto jsme si nechali zobrazit testy pneumatik na Volkswagen Golf. Ihned se nám zobrazilo TOP 5 nejlépe hodnocených pneu z každé kategorie. Tedy nejlepší pro jízdu v létě, zimě nebo celoročně.

Aktuálně hledáme zimní, takže po rozkliknutí se nám zobrazil kompletní žebříček s podrobnějším hodnocením a cenami. Zalíbily se nám 3 modely, takže jsme si je ještě podrobněji rozklikaly a ihned jsme viděli kompletní hodnocení, uživatelské recenze a rovnou i seznam obchodů, kde si je můžeme objednat.

Jak funguje hodnocení?

Kromě každoročních oficiálních výsledků testů ADAC, Autoklub ČR, Autoexpress atd. se do hodnocení jednotlivých modelů počítají především uživatelské recenze.

Uživatelská recenze se skládá jednak ze slovního ohodnocení, ale i z procentuálního ohodnocení jednotlivých parametrů. Konkrétně u každé pneu vidíte hodnocení: celkové, chování na suchu, chování na mokru, zpětná vazba, jízda na hraně, opotřebení, hlučnost a dokonce i zajímavý parametr „Koupil bych znovu“. U recenze vidíte i konkrétní rozměr testované pneu, kolik na nich řidič najel a dokonce jeho styl jízdy.

Doporučujeme si tento web uložit do záložek v prohlížeči a vždy ho využít při výběru nových pneu.

Komerční sdělení