Čas od času se každému z nás stane, že potřebujeme automobil, ale zrovna ho nemáme k dispozici, protože jsme ho půjčili drahé polovičce nebo na něm aktuálně pracují v servise. V dnešní době už ale není třeba rušit své plány, stačí si jednoduše auto půjčit.

Kde si půjčit auto?

Někoho napadne si půjčit vozidlo od kamaráda, ale z naší zkušenosti to nedoporučujeme, protože to za to riziko nestojí. Stačí, aby došlo k nějakému poškození a velmi tím zkomplikujete kamarádovi život. Když se do toho přidají peníze, tak ve výsledku můžete i o dobrého přítele přijít. Lepší volbou proto bude využít profesionální půjčovnu.

Kterou půjčovnu aut zvolit?

Nejlépe tu, která je již ověřená časem a patří mezi největší na trhu. Jako příklad takové autopůjčovny můžeme zmínit Europcar, jejíž historie sahá až do roku 1949 a opakovaně získává ocenění Autopůjčovna roku.

Daří se jim to díky tomu, že neustále vylepšují své služby pro maximální komfort zákazníků. To dokazuje fakt, že ve svém vozovém parku nemají auto starší více než 6 měsíců, takže se pokaždé cítíte jako v novém voze. Oproti běžným půjčovnám mají vozy navíc i vyšší stupně výbavy a silnější motorizaci.

Samozřejmostí je i široká nabídka vozů, takže nezáleží, zda potřebujete reprezentativní automobil na pracovní cestu, luxusní na svatbu, sportovní na víkend, velké SUV na rodinnou dovolenou či jen malé do města.

V České republice si můžete půjčit auto z deseti poboček umístěných v sedmi městech. Například autopůjčovna Praha má jednu přímo v historickém centru města a druhou na letišti Václava Havla, což je ideální při cestování. Kromě Prahy najdete provozovny i v Brně, Ostravě, Karlových Varech, Plzni, Pardubicích a Ústí nad Labem.

Velkou výhodou je celosvětová síť Europcar, která aktuálně čítá 3 646 poboček téměř po celém světě. Navíc jsou dobře situované, často na letištích, u přístavů nebo železničních stanicích, což se hodí pro kombinování spojů při zahraničních cestách.

Aktuální nabídku vozů k zapůjčení naleznete na autopujcovna.europcar.cz

Komerční sdělení