Autoři známé videohry Gran Turismo 6, která vychází na herní konzoli PlayStation, dali automobilovým designérům příležitost se vyřádit při návrhu jejich vlastního supersportu. Každá automobilka dostala příležitost vytvořit jeden návrh sportovního vozu, který bude následně použit v herním módu Vision Gran Turismo. Kromě VW toho například využili i designéři BMW a Mercedesu.

Nejlevnější povinné ručení

Správný fanoušek vozů Volkswagen pozná, že i v tomto futuristickém návrhu jdou poznat typické rysy, které má běžný model Golfu. Největší zajímavostí je, že Volkswagen tento původně videoherní koncept postavil i v reálné podobě a prezentoval ho na aktuálním rakouském tuningovém srazu u jezera Wörthersee. Tento koncept se samozřejmě nebude nikdy vyrábět, ale pro fanoušky je to určitě velké paráda si tento unikátní koncept prohlédnout živě a pak s ním doma jezdit skrze videohru.

Koncept je pravděpodobně i pojízdný, protože má uvedeny technické specifikace. Už z venku je patrné, že má dvacetipalcová kola. Dále je uvedeno, že pod kapotou má tříválcový motor s výkonem 375 kW (510 koní). Z 0 na 100 km/hodinu zrychlí za 3,5 sekundy. Dosahuje maximální rychlosti 309 kilometrů za hodinu a váží 1 421 kilogramů. Má také automatickou sedmistupňovou převodovku DSG a samozřejmostí je i pohon na všechna čtyři kola.

Zdroj: VW