Stavebnice LEGO asi nemusíme nikomu představovat, za nás je to nejgeniálnější hračka všech dob. Dříve nám stačila hromada základních kostiček a postavili jsme cokoli. Dnes už si ale můžeme vybírat konkrétní sady a postavit si tak detailní model naší oblíbené věci.

Nově má jít do prodeje sada Volkswagen Beetle od LEGO Creator. Vzhledem k tomu, že zrovna brouk má velmi oblé tvary a klasické Lego je hranaté, tak tato sada bude mít hodně speciálních dílků. Bude se jednat o velmi propracovaný model o velikosti 12 cm na šířku, 15 cm na výšku a 29 cm na délku.

Sada bude mít 1167 dílků a je doporučena od 16 let, což nám přijde trochu moc, ale vždy záleží na stavitelských zkušenostech dítěte nebo dospělého. Pořídit si ji budeme moci za cenu kolem 2 600 Kč již v srpnu.

Nutné dodat, že brouka jsme si už mohli postavit dříve. Před několika lety se prodávala sada ikonického modelu 1960 „Charlotte“. Dnes ho LEGO prodává pro fajnšmekry a sběratele na Amazonu za $1.000.

Kromě Beetlu je v prodeji i legendární Volkswagen T1 Camper Van z roku 1962, který se skládá z 1334 dílků a seženete ho za cenu kolem 3 000 Kč.

Kromě toho, že LEGO prostě baví, tak to může být i výnosná investice. Vyrobené sady často znovu do prodeje už nejdou, takže se z toho stává vzácný artikl, se kterým se celosvětově obchoduje. Dokonce existují i speciální stránky pro oceňování, nákup a prodej těchto edic. Důležité je ale sadu vůbec neotevřít, jinak hned klesne cena třeba o polovinu. Na hraní si proto musíte koupit ještě druhou.