Obě značky patří mezi technologické velikány dnešní doby, avšak každá v odlišném oboru. Nyní Volkswagen a Apple spojují své síly a výsledkem je inovativní, stylově pojmenovaný VW iBeetle. Jedná se o první vůz z koncernu VW, do jehož chodu je výrazně implementován výrobek od Applu. Designéři a konstruktéři nového iBrouka totiž navrhli multimediální a přístrojové rozšíření vozu přímo skrze iPhone.

Na palubní desce je tedy zabudována dokovací stanice přímo pro tento revoluční chytrý telefon. Po připojení je přes speciální aplikace možné například streamování hudby, hlasité čtení textových zpráv či publikování fotek pořízených přímo z vozu. Skrze přístrojové rozšíření můžete na telefonu sledovat například teplotu oleje a stav chladící kapaliny, přetížení vozu, kompas či porovnávat časy a spotřebu na konkrétní trase.

Kromě propojení s iPhonem přináší nový Brouk i menší vizuální změny v podobě osmnácti palcových kol a chromovaných doplňků v interiéru vozu. Speciální edice Brouka jsou již tradičním zpestřením od klasických modelů Volkswagenu, takže není divu, že právě VW Beetle přináší tuto „jablečnou“ inovaci. Pro běžné zájemce bude iBeetle dostupný začátkem příštího roku ve variantě třídveřového hatchbacku a kabrioletu.

Zdroj: VW