Očekávaná událost se příští rok stane skutečností. Německá automobilka oficiálně oznámila ukončení výroby legendárního Volkswagen Beetle. Než se tak stane, tak alespoň automobilka uvede na americký trh dva upravené modely.

V posledních letech byl vůz v pozici oblíbence, kterého má každý rád, ale málo kdo si ho reálně pořídí. K tomu přišel trend popularity vozů SUV a do toho silně zasáhla kauza Dieselgate, takže ořezání výroby méně prodávaných vozů je logickým krokem koncernu.

Od vzniku prvního modelu, tehdy nazývaného Typ 1, nás dělí již 80 let, když vznikl v Německu. Velký boom zažil na americkém trhu v době největší vlny hippies, což mu také nejspíš zajistilo stále aktuální světový rekord v počtu vyrobených kusů jednoho modelu – konkrétně přes 21 000 000!

Budoucnost tohoto ikonického vozu je však otevřená. V současnosti automobilka pochopitelně neplánuje jeho návrat, ale časem se mohou trendy a preference změnit a VW Beetle se tak může opět vrátit na scénu, pravděpodobně už v elektrické verzi.

Foto: VW