Zarazili jste se již při čtení nadpisu? Není divu, VW Brouk není zrovna typickým sportovním autem. Naopak má spíše nálepku předraženého nákupního košíku do města, který většinou řídí ženy – což na druhou stranu také není úplně férové přirovnání.

Samozřejmě se nejedná o žádnou sportovní verzi Brouka, která by šla do sériové výroby, ale o model, který je předělán pro závody mistrovství světa v rallycrossu. Jedná se o speciální model, jehož zkonstruování má na svědomí závodní tým Andretti.

A teď se podržte, tato verze Beetlu má neuvěřitelných 544 koní! To zajišťuje přeplňovaný čtyřválec 1.6 TSI, pohon na všechna čtyři kola je samozřejmostí. Dalším fascinujícím číslem je 2,1. Ano, je to skutečně tak, zrychlení z 0 na 100 km za hodinu zvládne Beetle GRC za neskutečných 2,1 sekund.

Kdo bude tento super stroj pilotovat? Vzpomínáte si ještě na interaktivní video od Volkswagenu, které ve spojení s kamerami GoPro a známým závodníkem vytvořili virální reklamu na podporu prodeje nové VW Golfu GTI v USA? Ano, řídit tento vůz bude opět známý závodník Tanner Foust, který si přizval kolegu Scotta Speeda.

Zdroj: VW