Užitkové vozy, dodávky a celkově větší auta asi nikdy nebudou zvlášť oblíbené mezi ostatními účastníky dopravního provozu. Je ale nutné dodat, že jsou extrémně praktické a bez nich by většina firem a služeb nefungovala na takové úrovni, na jakou jsme zvyklí. Pokud aktuálně řešíte, zda a jaký užitkový vůz si pořídit, tak čtěte dále.

Jaký typ užitkového vozu či dodávky si pořídit?

Na to bohužel neexistuje univerzální rada, vždy záleží na vašich konkrétních potřebách a preferencích. Základem je si jasně stanovit, jakou hlavní funkci má vůz splňovat a až podle toho vybírat dále.

Pochopitelně se rozhoduje dle druhu nákladu, jeho množství, křehkosti, stavu a tak dále. Jen pozor, abyste nevybrali vůz jen podle aktuální potřeby, ale zamysleli se i nad nejbližší budoucností. Co když se vám do roka zvýší například množství či objem zakázek a vy budete najednou potřebovat dvakrát větší vůz?

Jakou značku a model vozu si pořídit?

Opět záleží na vašich preferencích, ale tady už můžeme být konkrétnější a doporučit několik ověřených modelů. Není náhoda, že jste o nich už určitě slyšeli. Patří mezi ně ověřený Volkswagen Transporter, Ford Transit a Iveco Daily.

Využít bazar užitkových vozů nebo koupit nový?

Pokud máte v plánu vůz využívat a plně vytěžovat po celou dobu jeho životnosti, tak se o novém dá uvažovat. Pro většinu případů mi osobně přijde lepší volit bazar dodávek, respektive bazar užitkových vozů. Dává mi to větší smysl v poměru cena/výkon, zvlášť když je kladen důraz na praktičnost ne na vzhled a pocit z jízdy oproti vozu pro soukromé účely.

A který bazar případně zvolit? O bazarové užitkové vozy je velký zájem, takže existuje i hodně větších či menších prodejců. Zde záleží na vašich zkušenostech, případně zkušenostech ostatních, ale z ověřených můžeme jmenovat například Acdodavky.cz. Jednou z výhod je, že dodávky a užitkové vozy i půjčují, takže si vybraný model můžete nejdříve pořádně vyzkoušet v praxi.

Komerční sdělení