Automobilka Volkswagen si pro autosalon Auto China připravila nejen nový facelift Touaregu a studii výkonného Golfu R 400, ale i studii Volkswagen Golf Edition Concept.

Tato studie byla vyrobena přímo pro autosalon v Pekingu. Koncept má připomenout 40. výročí výroby nejprodávanějšího modelu Volkswagenu v historii. První Golf spatřil světlo světa v březnu roku 1974, jakožto pokračovatel oblíbeného Brouka. První generace se prodalo kolem 6,8 milionů kusů. Za čtyřicetiletou historii, která čítá sedm generací s nespočtem upravených verzí, se dohromady prodalo přes 30 milionů vozů a toto číslo dále rychlým tempem stoupá.

Levné pneumatiky
Pneu kvalitně, rychle a levně. Doručení od 24 hodin!

Golf Edition Concept vychází z aktuální sedmé řady a přináší pouze drobné úpravy. Co se týče venkovního vzhledu, tak byl zvolen speciální lak, který působí bílo zlatým dojmem. Dále byla oproti sériovému modelu vybrána speciální 19″ litá kola a chromový kryt zrcátek. Symboliku oslavy čtyřiceti let nese malý štítek na prostředním sloupku. Úprava interiéru se týká především změny zpracování koženého čalounění.

 

Zdroj: VW