Léto nám končí, ale na druhou stranu přichází měsíc září, který je jednoznačně a již tradičně ve znamení frankfurtského autosalonu. Volkswagen tam logicky nemůže chybět s nějakou svou novinkou a už předem prozradil, že právě na letošním autosalonu poprvé a oficiálně představí nejvýkonější verzi svého nového Golfu.

Nová sportovní verze bude mít Již tradičně označení Volkswagen Golf R. Nové Rko bude mít pod kapotou ukryto 300 koní, což je o celých 30 koní více oproti předchozí generaci Golfu R. Opět bude mít automatickou převodovku DSG, která zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy, což je pro zajímavost o šest desetin sekundy rychleji něž předchozí generace.

Zároveň je pro miliovníky řazení připravena i šestistupňová manuální převodovka, avšak zároveň s ní se prodlouží i doba zrychlení z 0 na 100km/h na 5,3 sekundy. V obouch případech je omezena maximální rychlost na 250 km/h. Nový Golf R bude mít opět náhon na všechna čtyři osmnáctipalcová kola a to díky novogenerační mezinápravové spojce. Celý automobil bude pohánět již tradičně čtyřválcový motor 2.0 TSI.

Na konečné ceny automobilu si budeme muset zatím počkat. Pravděpodobně se dočkáme již při oficiálním představení na blížícím se franskfurtském autosalonu.

AKTUALIZACE: Cena Golfu R s manuální převodovkou atakuje hranici 900 000,- Kč. Varianta s automatickou převodovkou DSG stojí téměř 960 000,- Kč. V obou případech se jedná o základní provedení ke kterému je možné přikoupit rozšířenou výbavu.

Zdroj: VW