Září je každoročně měsícem frankfurtského autosalonu. Není tomu jinak ani letos, 66. ročník IAA Cars proběhne v termínu od 15. do 27. září.

Jednou z novinek Volkswagenu bude Golf Cabriolet v novém faceliftu. Pro fanoušky otevřených aut je určitě dobrá zpráva, že VW nadále pracuje na kabrioletech i poté, co ukončil výrobu otevřeného modelu Volkswagen EOS.

Nový facelift Golfu není nijak zásadní, upravené je především zpracování exteriéru. Kromě vnějšku vozu došlo ke změnám i v interiéru a motorovém prostoru.

K vizuálním změnám došlo především v oblasti předního nárazníku a prahů. Z fotky ale nelze poznat, že se rozšířila nabídka jednotlivých prvků vozu. Konkrétně se můžeme těšit na šest nových zpracování litých kol a také šest nových barevných verzí laků. Za zmínku stojí i inovativní zpracování stahovací střechy.

Co se týče interiéru, tak dojde k drobným změnám volantu a dalších interiérových doplňků. Zajímavější jsou ale nové multimediální systémy CC a CM nebo systém CarNet, který propojuje aplikace chytrého telefonu s autem.

V nabídce budou dva vznětové a čtyři zážehové motory, od výkonu 77 kW až po 162 kW.

Pro české fanoušky zatím bohužel žádná změna ohledně prodeje nového, ale i stávajícího Golfu Cabriolet v ČR. Ten už se přímo v ČR neprodává a pravděpodobně to není v plánu. S oblibou se ale prodává například v Německu, včetně silné verze GTI.

Zdroj: VW