Rychlý výkup auta je dnes běžný způsob jak rychle získat hotovost za prodej vaše automobilu. Nezáleží, zda potřebujete prodat auto kvůli tomu, že jste ve finanční tísni nebo se rychle potřebujete zbavit starého auta, abyste si brzy mohli koupit nové. Podmínky jsou pro všechny stejné, záleží jen, kterou firmu si pro prodej auta zvolíte.

Zde je seznam častých obav, které nás napadají před prodejem:

„Potřebuji peníze hned, nebude někde ve smlouvě, že mi zaplatí, až auto prodají nebo třeba do 30 dnů?“

Tak fungují třeba některé autobazary, ale správná firma, která vykupuje auta za hotové, vám zaplatí okamžitě při podpisu smlouvy. A opravdu to bude za hotové, na ruku, ihned.

„Nechci tím zabít spoustu času, hlavně, abych nakonec několik dní sám neobjížděl všechny prodejce.“

Samozřejmě záleží na konkrétní firmě, pro kterou se rozhodnete, ale dnes už fungují vykupující firmy, které po celé ČR do 24 hodin přijedou až k vám domů nebo do firmy a auto přímo u vás odkoupí.

To pro vás znamená, že s tím strávíte minimum času a navíc ušetříte další náklady, jako je benzín nebo třeba dálniční známka. Celý odkup se může vejít do 30 minut.

„Ale auto je napsané na mě, takže s tím ještě určitě budu mít dost papírování a tak.“

Opět záleží, jaké služby odkupující poskytuje, proto volte firmu, které za vás vyřídí všechno papírování a odstojí fronty na úřadech.


„Co když mi nabídnou mnohem nižší částku, než jsem myslel? Jde cenu zhruba zjistit předem?“

Firmy, které své podnikání myslí vážně, vám předem poskytnou cenový odkad. Většinou stačí zavolat nebo na webu vyplnit formulář se základními údaji o vozidle a brzy se vám ozvou s nabídkou.

„Mám staré auto, které už není v záruce a asi ani v moc dobrém technickém stavu. Nebudu s tím pak mít problém?“

Pokud tomu tak je, tak se to samozřejmě projeví na výkupní ceně, ale tím to pro vás končí. Vy prodáváte auto, tak jak stojí a leží a dále je to čistě na kupujícím.

„Mám veterána, to určitě všechny firmy nevykupují.“

To máte pravdu, proto volte ty, kteří to jasně nabízí. Dnes již existují firmy, které nabízí výkup aut všech značek, vojenských i civilních veteránů, motorek a dokonce i čtyřkolek.

Všechny tyto obavy může hodit za hlavu například s firmou auto-vykup.cz, která všechny naše doporučení splňuje.

PR