Automobilka chystá novou ekonomickou verzi pro nejnovější model Passatu. Opět bude označená pod dodatečným názvem BlueMotion. Co od tohoto modelu můžeme očekávat?

U ekonomické, resp. i ekologické verze je pochopitelně hlavním tahákem spotřeba paliva a hodnota emisí. Co se týče spotřeby, tak je slibována hodnota 3,6 litrů / 100 kilometrů. V případě emisí by se vůz měl vejít pod hranici 100 gramů vyloučeného oxidu uhličitého na jeden kilometr jízdy, konkrétně 95 g CO2 / kilometr.

Co se týče konkrétní motorizace, tak se bude vyrábět naftová verze Volkswagen Passat BlueMotion 1.6 TDI s výkonem 88 kW, což společně s točivým momentem 50 Nm dosáhne maximální rychlosti 209 kilometrů za hodinu a zrychlení z nuly na 100 km/h za 10,8 sekund.

Vzhledem nijak zvlášť, oproti klasickému Passatu, nepřekvapí, ale k určitým úpravám dojde. Zejména co se týče aerodynamiky, tak je kladem důraz na snížení odporu vzduchu, což se pozitivně podepíše i na maximální rychlost, která je vzhledem k výkonu překvapivá. Zajímavé jsou také speciálně upravená kola s pneumatiky, které mají nízké tření.

Největší zájem o něj bude pochopitelně v zemích, kde jsou zvýhodňovány právě nízkoemisní vozy, což zrovna není případ České republiky. Avšak již bylo oznámeno uvedení i na náš trh, ale zatím není známo konkrétní datum. Naopak se ví, že ve Velké Británii odstartuje prodej již v srpnu toho roku.

Zdroj: VW