AKTUALIZACE: NOVÝ VOLKSWAGEN TIGUAN 2016 ZDE

O chystaném VW Tiguanu jsme naposledy psali ke konci roku 2014. Od té doby se uvolnilo několik nových informací, ale některé z nich popírají ty předchozí. Žádné informace navíc nejsou 100 %, takže dokud se tak opravdu nestane, tak se nedá na prognózy auto magazínů spolehnout. Navíc oproti jiným modelům zůstává Tiguan trochu v pozadí a tolik se o něm nemluví.

Na co se dá relativně spolehnout je to, že druhá generace tohoto crossoveru přijde ve dvou rozvorech. Jedna verze bude pro pět cestujících, ta druhá pro sedm. Zaslouží se o to platforma MQB, díky které se dokáže relativně snadno měnit rozvor náprav.

Původně se hovořilo o tom, že se základní pětimístná verze a pětidvéřové kupé představí na letošním autosalonu ve Frankfurtu. A v roce 2016 by je následně doprovodila zmíněná sedmimístná verze. Teď to ale vypadá, že to bude přesně naopak.

Co se týče motorizace, tak se předpokládá, že se bude výrazně odvíjet od nového VW Passatu. Očekává se několik benzinových, včetně čtyřválců 1.4 TSI a 2.0 TSI. Z dieselů by měly být pouze 1.6 a 2.0 TDI.

Jsme zvědaví jak to nakonec celé bude a ke kolika změnám ještě dojde, včetně toho, že se také psalo o odkladu až na rok 2017.

Zdroj:designrm.wordpress.com