AKTUALIZACE: VW Tiguan je v ČR – ceny, výbava, motorizace

 

Po dlouhém čekání a spoustě spekulacích se ve Frankfurtu oficiálně představil nový VW Tiguan 2016. Ihned vzbudil velké ohlasy a určitě ho můžeme zařadit mezi největší hvězdy celého letošního autosalonu IAA Cars.

Druhá generace přináší velké změny. V první řadě se jedná o první SUV na platformě MQB. Jednotlivé vnější změny designu snad ani nemá smysl konkrétně popisovat, protože se nejedná o žádný drobný facelift, ale o plnohodnotnou druhou generaci, která se liší zásadně. Celkové designové zpracování pokračuje v aktuálním trendu VW, tedy celkově ostřejší rysy.

Oproti první generaci se liší i velikostně. Je delší, širší, ale zároveň nižší. Zvětšil se tak i rozvor náprav.

  • Délka: 4486 mm (+ 60 mm oproti první generaci)
  • Výška: 1632 mm (- 33 mm)
  • Šířka: 1839 mm (+ 30 mm)
  • Rozvor: 2681 mm (+ 77 mm)

Zimní pneumatiky – levně
Nabídka zimních pneu se slevou! Autorizovaný prodej, expres doprava!

Zvětšil se i zavazadlový prostor, který vyrostl na 615 litrů (+ 145 litrů), po sklopení sedadel se dostaneme až na 1655 litrů. Na rok 2017 je navíc ohlášena prodloužená, sedmimístná varianta XL, ale na více informací si budeme muset počkat.

Velká změna proběhla i ve zpracování interiéru. Byla použita kompletně nová přístrojová deska, s vozem jde synchronizovat váš chytrý telefon a nově se objeví i HUD na čelním skle. Samozřejmostí je například tempomat, systém Emergency assist, kamerový systém kolem vozu nebo třeba velké panoramatické okno.

Pro spolujezdce je dobrou zprávou, že se podařil rozšířit celkový prostor v interiéru. Pasažéři na zadních sedadlech se mohou těšit na zvětšený prostor na kolena o 29 mm, což rozhodně není zanedbatelné.

V nabídce bude 8 pohonných jednotek, 4 vznětové a 4 zážehové. Základní pohonná jednotka startuje na 85 kW (115 koní) a nejsilnější motor dosahuje výkonu 176 kW (240 koní). Základní motory budou mít pohon předních kol, u silnějších je možnost pohonu na všechna kola.

Zároveň se kromě této sériové verze VW Tiguan představil i koncept VW Tiguan GTE, který má hybridní pohon a již je ohlášena sériová verze. Dále tu máme agresivní verzi R-Line a Off-roadový paket.

Nového Tiguanu bychom se měli dočkat nejdříve v Dubnu 2016, avšak může nás těšit, že je již potvrzen vstup i na český trh.

Zdroj: VW