V září minulého roku představil Volkswagen na ženevském autosaloně druhou generaci SUV VW Tiguan. Sklidil velké množství pochval a zároveň tak vzbudil velké očekávání jak u veřejnosti, tak u odborníků.

A právě v těchto dnech se začíná rozbíhat sériová výroba druhé generace Tiguanu, konkrétně v hlavní továrně ve Wolfsburgu. V této továrně se i nadále vyrábí předchozí generace, o kterou je prý stále poměrně velký zájem. Uvidíme, za jak dlouho bude výroba kompletně ukončena a přesměrována na aktuální model.

Dohromady bylo vyrobeno více jak 2 800 000 kusů první generace. Výroba odstartovala v roce 2007 a postupně lidé přicházeli tomuto vozu na chuť. Ostatně počet vozů prodaných jen za poslední rok přesáhl 17% celkové produkce od začátku výroby. Uvidíme, zda nový model bude pokračovat v úspěchu svého předchůdce.

Aktuální Tiguan se oproti předchozímu modelu poměrně výrazně zvětšil, ale pokud by ani tak pro vás nebyl dostatečně velký, tak se chystá i pětimetrový Volkswagen Tiguan XL pro sedm lidí. Pokud byste naopak chtěli sportovnější verzi, tak se pro vás chystá VW Tiguan Coupe.

Na trh by se měl nový Tiguan dostat již v dubnu toho roku. Uvažujete o něm?

Zdroj: VW