Povinné ručení neboli zákonné pojištění je neodmyslitelnou součástí každého motoristy, brázdícího dopravní komunikace na území českého státu. I přes to, že se na tento efektivní produkt hledí jako na nutné zlo, jde o promyšlenou strategickou ochranu nejen vás samotných, ale i ostatních řidičů. Povinné ručení nejde nijak obejít a dle vyhlášky ho musí mít každé registrované vozidlo. Dokonce ještě dnes si lidé zaměňují funkci povinného ručení s havarijním pojištěním. Ve své podstatě jde o dva zcela odlišné produkty, které poskytují ochranu v úplně jiné oblasti.

Povinné ručení zajišťuje všem účastníkům silničního provozu ochranu před vzniklou škodou při nehodě. Pokud zaviníte kolizi vy, vyplácí se náhrady škody z vaší pojistky. Stejně to platí i v opačném případě, kdy se stanete obětí nehody vlastním nezaviněním. Právě z těchto důvodů je povinné ručení natolik důležitým komponentem každodenního života motoristů. V roce 2014 jsme se dočkali zdražení pojistného v řádu od 7 do 20%. Pojišťovny kvůli novému zákonu musí vyplácet vyšší odškodné, rovněž se jich týká i odvod 3% z vybraného pojistného do Fondu zábran škod. Též se musí platit za práci hasičů

Proč se zdražuje povinné ručení

 

  • Pojišťovny musí odvádět 3% z vybraného pojistného do Fondu zábran škod
  • Nadále je zde povinnost vyplácet odměny za práci hasičům
  • Pojišťovny vyplácejí vyšší sazby za vzniklé škody

Jak ušetřit na povinném ručení

Zdražení se týká úplně všech motoristů na českých silnicích od všech pojišťoven. Právě z těchto důvodů se nabízí online kalkulačka povinného ručení, která vám v těchto nepříjemných chvílích napomůže vyhledat nejvýhodnější produkt mezi předními pojišťovnami.

Kalkulace povinného ručení probíhá za velice snadných podmínek. Díky virtuální nabídce a efektivní aplikaci odpadá nutnost obíhat bezpočet pojišťoven a vyhledávat jejich nabídku v brožurách nebo se dokonce dotazovat na jejich podmínky. Stačí vám přístup na web BezvaPojištění.cz a po zadání několika málo základních údajů o vašem voze se ihned dostanete ke chronologicky seřazenému výpisu od nejzajímavější nabídky po tu nejméně lukrativní.

Následně záleží pouze na vás, pro jakou nabídku se specifickými výhodami se rozhodnete. Stačí kliknout na vybranou pojišťovnu a smlouvu s nimi okamžitě sepsat. Online kalkulace povinného ručení je zde pro všechny zájemce o efektivní výběr nejlépe postavené nabídky pojištění vozidla.

Další možnost slevy povinného ručení

U povinného ručení můžete získat i další slevu, kterou pojišťovny nabízejí svým bezproblémovým klientům. V případě, že se po celý rok nestanete účastníkem nehody, navyšuje se váš benefit a zachází se s vámi takřka v rukavičkách. Bezeškodný průběh pojistného období vám zajistí slevový bonus, který je přenosný mezi jednotlivými produkty pojištění vozidel nebo dokonce osobami. Zdražování povinného ručení nezasáhne všechny řidiče stejnou vahou. Pojišťovny prohlásily, že se bude odvíjet podle benefitu každého klienta zvlášť. Nebourat se vyplatí.

Ušetřené peníze díky výběru levnější pojišťovny můžete využít na doplňující produkty k povinnému ručení.

Doobjednat si můžete:

 

  • Pojištění skel – celkem oblíbený doplněk vztahující se na proplacení rozbitého okna kromě střešního
  • Pojištění odcizení vozidla – vhodná služba pro starší typ vozidel bez sjednaného havarijního pojištění
  • Pojištění zavazadel – výhradně pro motoristy s vysokou frekvencí přepravovaného nákladu. Zahrnutý je i střešní box.
  • Náhradní vozidlo – skvělá služba zajišťující bezproblémovou výměnu vozidla za nefunkční či rozbité vlastní auto


Komerční sdělení