Občas se každému z nás hodí dodávka či užitkový vůz dle konkrétní potřeby. Pro většinu lidí je nejčastějším důvodem například odvoz nového nábytku nebo stěhování. Kromě dodávek na převoz fyzických věcí se občas hodí i minibus. Do toho se nejčastěji vejde až 9 lidí, což bohatě stačí na rodinné výlety nebo převoz menších sportovních týmů.

Půjčit si dodávku nebo si ji koupit?

Ve zmíněných případech stěhování nebo odvozu nábytku je využití půjčovny dodávek samozřejmě logickou volbou. Pokud nepotřebujete denně převážet více jak pět členů rodiny, tak ani pořizování minibusu nedává moc smysl. U sportovních nebo jiných týmů to může být poměrně individuální, ale troufám si tvrdit, že ve většině případů to také nedává ekonomický smysl.

V případě firem je to ještě více individuální. Může se zdát, že pokud firma potřebuje užitkový vůz ke svému podnikání, tak je jasnou volbou koupě. Pokud je dodávka využívána opravdu denně a po většinu dne, tak asi ano. Ale existují i případy, kdy firmy nebo živnostníci potřebují něco převézt nárazově nebo například jednou týdně nebo dokonce jednou měsíčně.

Je pak na každém, aby si vzal tužku, papír a kalkulačku, a spočítal si, které varianta je výhodnější. Je důležité nejen porovnávat celkovou pořizovací částku s cenou pronájmu, ale připočíst i veškeré opravy, povinné ručení, pojištění, parkovací místo, dálniční známky a bohužel někdy i krádež nebo vandalismus. Myslím, že v hodně případech vám vyjde, že je výhodnější si bez starostí občas dodávku raději půjčit.

Jak poznat kvalitní půjčovnu dodávek?

Neměla by mít žádné skryté poplatky nebo zbytečná omezení. V ideálním případě byste za předem stanovenou cenu měli s autem zvládnout vše, co potřebujete a již nic nedoplácet. V praxi se jedná například o neomezený počet najetých kilometrů.

Autopůjčovna by měla mít také dostatečně velký vozový park, abyste si mohli půjčit dodávku kdykoli. Zároveň by stáří vozů mělo být udržováno na maximálně několika letech, čím míň, tím líp. Dále byste měli mít možnost si nechat přistavit vůz zdarma ve městě, kde má půjčovna sídlo a všechny vozy by měly být pojištěny v celé Evropě.

Nejen tyto, ale i další výhody má například půjčovna dodávek Maxipůjčovna, která sídlí v Praze a její vozový park čítá kolem 50 automobilů, které nejsou starší více než 3 roky.

Komerční sdělení