Užitkové vozy a dodávky jsou dnes již nedílnou součástí automobilové dopravy. Navíc se čím dál častěji využívají nejen pro podnikání firem všech velikostí a živnostníků, ale i pro osobní účely. Každý zájemce o tento typ automobilu dříve či později řeší tři základní otázky:

1. Jaký typ užitkového vozu nebo dodávky?

Hlavním a nejzásadnějším hlediskem pro výběr konkrétního typu automobilu je jeho požadovaná funkce. Každý zájemce má své individuální potřeby a požadavky na konkrétní typ vozu. Záleží, zda chce převážet spíše osoby, zboží nebo suroviny, v jakém množství, stavu, velikosti apod. Při výběru je vhodné myslet nejen na aktuální potřebu, ale i s výhledem lehce do budoucnosti.

2. Mám vybraný druh vozu, ale jakou značku?

V dnešní době je možné vybírat z velkého množství značek a jednotlivých modelů. Každý má své výhody a nevýhody, ale mezi prověřené a vůbec nejoblíbenější patří například Volkswagen Transporter, Ford Transit, Mercedes-Benz Vito a další.

3. Nový, nebo ojetý vůz?

V tomto případě je opět cena až na prvním místě. Těžko bychom hledali stěžejní argument, proč je lepší ojeté auto oproti zbrusu novému, pokud by nezáleželo na ceně.

Můžeme se na to ale podívat z druhé stránky. Bude vám nové auto sloužit výrazně lépe než ojeté? Bude sice neopotřebované, takže z hlediska vzhledu na tom bude určitě lépe, ale co se týče funkčnosti, tak vám nic zásadního, oproti ojetému vozu v dobrém stavu, nepřinese. Pokud se ho chystáte použít pro podnikání, tak pro vás úspora několika set tisíc znamená jednu důležitou věc – peníze, které ušetříte, již nemusíte vydělat.

Kde koupit spolehlivý ojetý vůz?

U ojetých vozů je nejčastějším problémem neznalost jeho historie, což u nás probouzí oprávněnou nedůvěru. Výběr prodejce je někdy důležitější než samotný výběr vozu.

Doporučujeme tedy prodejce, který získává užitkové vozy převážně od prvního majitele, s originální servisní knížkou, prověřuje původ, stav vozu a zda nebylo vozidlo havarované + garantuje prověření vozidla v systému CEBIA apod. Takovým prodejcem je například PrimexPlus.cz

Komerční sdělění