Každý je známe. Víme, že fungují. Ale stále je moc nenosíme. Mluvím o reflexních vestách, které výrazně zvyšují naší viditelnost a doslova zachraňují životy.

Proč používat reflexní vestu a jiné prvky?

Můžu se podělit s čerstvou zkušeností. Před dvěma týdny jsem jel večer v Praze autem. Povídal jsem si se spolujezdcem, koukal celkem soustředěně před sebe a jel ještě méně než povolených 50 km za hodinu. V tom jsem musel prudce zašlápnout brzdu, protože jsem uviděl pár metrů před autem dívku, která už byla uprostřed přechodu.

Ten přechod je velmi dobře nasvícený a má dokonce zalité diody v silnici, které blikají, když nějaký chodec přechází. Tentokrát nefungovaly. I tak bych měl dívku vidět, ale ve tmě a v černém oblečení jsem ji poprvé spatřil až uprostřed silnice. Ten večer mrzlo, takže při brzdění kola ještě trochu podklouzla. I tak jsem naštěstí stihl zastavit zhruba metr před ní. Stačilo, abych jel povolených 50 km/h, zrovna kouknul na tachometr nebo do zrcátka a srážce bych nezabránil.

Ten večer jsem si uvědomil, jak náhle a bez většího pochybení, může dojít k takové situaci. A přitom pouze stačilo, aby dívka na sobě měla nějaký reflexní prvek, ideálně reflexní vestu.

Koukal jsem na nabídku a různých reflexních prvků existuje opravdu mraky. Pro menší můžu například doporučit reflexní vestu od Altima, ale i další, třeba reflexní pásky, tkaničky, batohy nebo jen samolepky.

Reflexní vesty pro děti

U dětí dávají reflexní vesty ještě větší smysl. Často chodí samy i za snížené viditelnosti, jsou hůře vidět a nejsou tak ostražité. V nabídce Altima najdete různé velikosti ve dvou barevných provedeních a hned několik verzí s nálepkami.

Navíc od února 2016 je povinné za snížené viditelnosti nosit reflexní prvek mimo obec. Za toto nedodržení hrozí pokuta až 2 000 Kč a samozřejmě riskujete i to nejcennější. Váš život.

Komerční sdělení