Podle dřívějších informací to vypadalo, že populární VW Beetle dopadne stejně jako kabriolet VW Eos, který končí aktuální generaci a nebude mít tedy žádného nástupce. Podle aktuálních informací to ale vypadá, že se již začalo pracovat na další generaci nejen základní verze, ale i verze VW Beetle Dune, která je tak trochu SUV variantou Beetlu.

Pro internetový magazín Autoblog.com poskytl rozhovor zástupce Volkswagenu Heinz-Jakob Neusser, který předběžně informoval o novém Beetlu. Měl by se vykuklit do tří let, konkrétně na známé platformě MQB a dále v elektrické a hybridní verzi. Vzhledem k charakteristické historii Beetlu si dají designéři záležet na vzhledu, který má být emotivní. Těžko říct, co si pod tím máme představit, nechme se překvapit.

Co se týče verze Beetle Dune, tak ta by měla dorazit na trh již příští rok. Logicky se bude jednat o verzi, která je postavena na aktuální generaci Brouku a byla již představena na autosalonu minulý rok.

Zatím známe specifikace pouze konceptu, takže pokud by šel nezměněný koncept Dune do výroby, tak se můžeme těšit na výkon 156 kW skrze dvoulitrový turbomotor, včetně automatické šestistupňové převodovky DSG a pohonu na přední kola. Uvidíme, zda dojde k nějakým změnám, například k náhonu na všechna kola.

Zdroj: Autoblog.com, VW