Patříte mezi fanoušky legendárního Volkswagen Beetle? Pokud ano, tak byste rozhodně neměli propásnout chystanou akci v polovině srpna. A to teď nemluvíme o žádné prodejní cenové akci, ale o největším srazu Brouků v Evropě – Beetle Sunshine Tour 2014.

V pátek 15. srpna začne již desátý ročník této oblíbené akce. Vše odstartuje ve středně velkém a okouzlujícím městě Lübeck, které se nachází na severu Německa. Odtud se pojede do 20 kilometrů vzdáleného areálu Brügmanngarten ve městě Travemünde, které se nachází ještě o něco severněji, až na pobřeží Baltského moře. Na tomto místě proběhne zbytek akce, jejíž konec je naplánován na neděli 17. srpna.

Organizátoři slibují minimálně 400 vozů modelu VW Brouk všech generací, konceptů, různě upravených, možných i nemožných. Dle předchozích zkušeností se odhaduje celková návštěvnost na 4 000 účastníků.

Velký lákadlem je i Volkswagen Beetle GRC, o kterém jsme nedávno psali. Jeho neuvěřitelných 544 koní a ještě neuvěřitelnější zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy rozhodně stojí za to. Pokud tedy chcete vidět stovky různých Brouků a jako třešničku na dortu i Brouka GRC, tak neváhejte a užijte si prodloužený víkend u moře.

Podívejte se na krátké video z loňského ročníku: