Elektromobil VW e-Golf byl představen již na začátku minulého roku na Ženevském autosalonu. Nyní se všichni fanoušci dočkali a Golf s elektrickým pohonem jde do prodeje. Jedná se teprve o druhý elektromobil, který Volkswagen uvedl na trh. Prvním byl městský elektromobil Volkswagen e-Up!

Nový Golf na elektřinu dosahuje výkonu 85 kW a dokáže zrychlit z 0 – 100 km/h za 10,4 sekundy. U každého elektromobilu je hodně podstatná dojezdová vzdálenost na jedno nabití. Stejně jako u auta s běžným pohonem, i v tomto případě záleží na stylu jízdy a dopravní situaci. Uvádí se poměrně velký rozptyl, od 130 až po 190 kilometrů na jedno nabití. Pro srovnání, u Volkswagenu e-Up! je udáván dojezd okolo 160 kilometrů.

Nejlevnější povinné ručení

Jeden celý nabíjecí cyklus zabere kolem 5 hodin, pokud by se vám to zdálo jako dlouhá doba, tak jsou již k dispozici i rychlonabíječky, které jsou schopny nabít Golfa za 45 minut.

Vzhledem k důležitosti maximální dojezdové vzdálenosti, došlo i k úpravě karoserie, která byla zaměřena na zlepšení aerodynamiky. Tuto změnu poznáte například i na zpracování hliníkových kol.

V přepočtu z eur na koruny startuje cena v Německu od 954 000,- Kč

Zdroj: VW