Automobilka chystá dárek pro své fanoušky, který si příští rok sama dá k výročí 40 let od uvedení prvního modelu VW Golf GTI. Aktuálně se jedná o koncept Golfu GTI s označením Clubsport, který by se měl dostat již příští rok do sériové výroby.

Svou oficiální premiéru bude mít v květnu 2016 na vyhlášeném a již tradičním GTI tuning srazu u jezera Wörthersee v Rakousku. Těžko bychom hledali lepší místo pro spojení GTI – VW – Tuning.

Clubsport je momentálně třídveřový koncept, který by ale designově měl být velmi podobný své finální sériové verzi. Oproti současné verzi GTI dostane silnější motor s výkonem 195 kW (265 koní). Kromě šestistupňové dvouspojkové převodovky by měla být k dispozici i tradiční manuální převodovka.

Co se týče designu, tak novinkou má být výrazně předělaný přední nárazník a máme se těšit i na masivnější prahy nebo střešní spoiler. Co se týče aerodynamiky, tak při navrhování byl kladen důraz na maximální přítlak, což má zajistit i ve větší rychlosti stabilitu vozu v zatáčkách.

Zdroj: VW