V posledních dnech představil Volkswagen nové Polo ve sportovní verzi GTI. Se slibovaným výkonem 197 koňských sil se bude jednat vůbec o to nejvýkonnější Polo v historii koncernu.

Připravit se můžeme na motor 2.0 TSI s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Nejvyšší varianta bude dosahovat výkonu 147 kW, čímž překoná předchozí model o celých 6 kW. Následně přijde na řadu i šestistupňová manuální převodovka, která musela ustoupit základnímu automatu.

Volkswagen slibuje, že by mělo být nové Polo GTI celkově zábavnější než aktuální model Golfu GTI. Napomáhat tomu může kratší rozvor náprav, upravený podvozek a nižší světlá výška. Polo bude v základu obuto do sedmnáctipalcových kol s možností výměny na osmnáctipalcové, avšak za příplatek.

Interiér vozu bude nabízet to na co jsme u verzí GTI zvyklí, tedy sportovní sedadla s typickým vzorem potahu, sportovní hliněné pedály nebo upravený tvar volantu. Už tolik nepřekvapí, že budíky budou kompletně v digitální podobě. Oficiální datum uvedení na český trh nebylo oznámeno, takže nám zatím nezbude nic jiného, než netrpělivě čekat na další nové informace o tomto malém sportovním