V neděli 20. dubna začal další ročník autosalonu Auto China. Volkswagen představil v Pekingu nejen facelift Touarega, ale i další koncept super výkonného Golfu.

Jedná se o koncept, vycházející z poslední generace Golfu R. Tentokrát dostal výstižný název a to Volkswagen Golf R 400. Ano, čtyřstovka v názvu symbolizuje jeho výkon, který je přesně 400 koní, což odpovídá 294 kW. Jedná se o koncept, který pravděpodobně nepůjde do sériové výroby, ale zároveň byl představen jako plně funkční automobil.

Tento extrémní Golf zvládne klasickou disciplínu z 0 na 100 km/h za skvělých 3,9 sekund. Nejvyšší rychlost je celkem logicky omezena na 280 km/h, ale určitě bychom se jinak dostali ještě výš. Za to vděčí dvoulitrovému benzinovému čtyřválci TSI.

Nejlevnější povinné ručení

Typický vzhled těchto vozů by se dal popsat jedním slovem, agresivita. Pro tento koncept to platí také. Jako barva pro drobnější detaily vozu byla zvolena žlutá, což hodnotíme jako povedené. Tenké žluté linky nás provází jak venku, tak i v interiéru a dodávají tomu ten správný sportovní nádech. Žlutou linkou jsou prošité například i sedačky, volant a další prvky vozu. Další prvky ve stejné barvě jsou například brzdové třmeny nebo kryt motoru.

Aktualizace: Původně bylo ohlášeno, že Golf R 400 je pouze studie a neuvažuje se o sériové výrobě. To bylo ale nyní vyvráceno ředitelem výzkumu a vývoje VW, který naopak potvrdil další práci na tomto modelu.

Zdroj:VW