Dočkali jsme se. Nový Volkswagen Tiguan 2016 dorazil na český trh. Velký zájem vzbudil již při oficiálním představení ve Frankfurtu a podle dosavadních očekávání by se měl i dobře prodávat. Začal se vyrábět teprve před několika týdny.

Ceny a motorizace nového VW Tiguan 2016

Pro zájemce je v tuto chvíli možnost vybrat a objednat Tiguana ve dvou variantách. Obě mají dvoulitrové motory, první z nich je zážehový s výkonem 132 kW a druhý vznětový s výkonem 110 kW.

Benzinovou variantu je 2.0 TSI se sedmistupňovou DSG. Cena za tuto variantu je stanovena na 838 900,- Kč.

Turbodieselová varianta s šestistupňovou manuální převodovkou nás vyjde na 735 900,- Kč. Pokud by vám to nestačilo, tak za dalších 127 000,- si můžete nechat tuto variantu vylepšit na sedmistupňovou dvouspojkovou variantu s pohonem všech kol.

Pokud jste čekali něco jiného, tak se nemusíte bát, během dalších týdnů se dočkáme výrazného rozšíření motorizací, včetně levnější základní verze.

Výbava nového Tiguanu

V tuto chvíli jsou k dispozici dvě varianty výbavy. Základní Comfortline a příplatková Highline. V plánu je samozřejmě i Trendline, která se následně stane základní výbavou místo Comfortline.

Z aktuální výbavy Comfortline můžeme zmínit například asistenta pro jízdu v pruzích, přední i zadní parkovací senzory, tempomat, dešťový senzor, kožený multifunkční volant, přisvěcovací mlhovky, sedm airbagů, 17‘ kola a mnoho dalších pomocníků na cesty.

Verze Higline je za příplatek 92 000,- Kč a je navíc rozšířená o dvanáctipalcový displej, adaptivní tempomat, diodové světlomety nebo odemykání bez klíče.

Prvních VW Tiguanů bychom se měli dočkat na českých silnicích ve druhém čtvrtletí 2016.

Zdroj: VW