Nedávno jsme psali o chystané verzi Tiguanu, které se dočkáme již v květnu letošního roku. Ještě před premiérou unikly prý neoficiální fotky, ale nyní jsou dostupné již i ty oficiální.

Automobil byl právě představen na lednovém detroitském autosalonu. Zajímavé je jeho označení v jednotlivých kontinentech. V Číně se bude prodávat pod jménem Tiguan L, v Evropě ho můžeme očekávat pod názvem Tiguan Allspace a přímo v USA ponese jen jméno Tiguan, protože se tam klasická verze vůbec neprodává.

Vzhledem k tomu, že měl vůz premiéru zrovna v USA, tak je nejvíce dostupných informací právě o této verzi. Zámořská verze se totiž oproti ostatním liší v konkrétních detailech.

Můžeme začít koly, které se budou oproti jiným verzím lišit svým celkovým designem. Dále je to otázka detailů na předním nárazníku, například prostor pro mlhovky a další změny v detailech jednotlivých linií. V interiéru je nejzásadnější upravený středový panel.

Velikostně si polepší o 220 mm oproti klasickému modelu na celkovou délku 4706 mm. Rozvor kol se zvětšil na celkových 2791 mm, čím se dorovnal Škodě Kodiaq.

V USA se dočkají pouze jedné motorizace a to benzinový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 137 kW, s osmistupňovou automatickou převodovkou s náhonem na přední kola.