O dodávkách a užitkových vozech moc často nepíšeme, protože určitě nejsou tak atraktivní jako oblíbený VW Golf nebo například nový Volkswagen Passat B8, který teď na sebe strhává velkou pozornost, a to zaslouženě.

V únoru 2013 se o trochu pozornosti porvalo jedno z nejoblíbenějších přepravních aut, konkrétně se jednalo o Volkswagen Transporter, který byl představen v nové, lehce sportovní, verzi Edition. Jeho přímým konkurentem je Ford Transit Custom Sport.

Tato verze Transporteru zaujme ihned svým vzhledem. Jedná se o zářivě bílou karoserii, na které kontrastuje matně černá střecha, sedmnáctipalcová kola (za příplatek rovnou 18“) a detaily přední masky. Samozřejmostí jsou i další 3 barevná provedení karoserie, konkrétně šedá, stříbrná a červená.

Úpravy designu se netýkaly pouze exteriéru, ale i interiéru. Ve všech verzích jsou samozřejmostí čalouněná sedadla a navíc některé prvky obšité kůží, například ruční brzda, volant a řadicí páka.

Mezi další doplňky běžné výbavy patří například elektricky ovládaná okna a nastavitelná, vyhřívaná zrcátka. Nesmíme zapomenout ani na centrální zamykání a v příplatkové verzi na LEDky pro denní svícení a bi-xenonové světlomety.

VW Transporter Edition se vyrábí pouze s krátkým rozvorem náprav, rovnou podlahou a nízkou střechou. Celkem se nabízí v šesti motorizacích, konkrétně ve třech benzinových a třech dieselových. Nejslabší motor dosahuje výkonu 75 kW a naopak ten nejsilnější celých 150 kW.

Pokud jste fanoušky těchto vozů, tak se můžete podívat na web Transporter clubu.

Zdroj: VW