Léto běží v plném proudu a většina z nás má již několik měsíců přezuto na letní pneumatiky. Vzpomenete si ale, jak dlouho je již používáte?

Výrobci se více méně shodují, že ideální vlastnosti mají nové pneumatiky zhruba první 4 roky. Po této době se začínají zhoršovat jízdní vlastnosti pneumatik, což se projeví především na přilnavosti, záběru a brzdné dráze, což postupně ovlivňuje bezpečnost vás a vašich blízkých.

Samozřejmě záleží i na najetých kilometrech, stylu jízdy a také zda dodržujete zásady skladování. I při perfektní údržbě je životnost pneumatiky stanovena maximálně na 10 let, ale to už může být zbytečné riskování.

Pokud tedy vaše pneumatiky již něco zažili a uvažujete o brzkém nákupu nových, tak jsme vám vybrali dvě nejlépe hodnocené.

V dnešní době je již na trhu nepřeberné množství pneumatik různých šířek, profilů, průměrů a navíc desítky značek od výrobců z celého světa. Pro mnoho lidí může být těžké vybrat ty ideální pro jeho automobil, proto vám vybíráme ověřené modely, které získaly dobré hodnocení v nezávislých testech.

Pro letní sezónu 2014 vyšly z testů dobře tyto pneumatiky:

Dunlop Sport BluResponse

Tato pneumatika se ve většině nezávislých testů drží na vrchních příčkách a dominuje zejména svou přilnavostí a krátkou brzdnou dráhou jak na suchu, tak i na mokru. Oproti předchozí generaci je snížena i hlučnost a navíc má velmi dobré hodnocení i co se týče spotřeby. Nevýhodou je o něco kratší životnost oproti některým jiným pneu.

Goodyear Efficient Grip Performance

Velmi dobře dopadla v testech i tato letní pneumatika. Stejně jako výše zmíněná Dunlop, tak i tato pneu od Goodyear prošla hned několika testy, například testem od ADAC nebo Autobild. Každá pneumatika se vždy testuje v několika rozměrech. Tato pneu získala v tomto roce např. první místo v testu od ADAC za rozměr 195/65 R15.

V průměru se pohybuje kolem 4. příčky celkového hodnocení. Goodyear má také velmi dobré hodnocení co se týče přilnavosti, krátké brzdné dráhy a spotřeby. Výhodou této pneumatiky je navíc i její delší životnost, takže se jedná o skvělý kompromis mezi jízdními vlastnostmi a životností.

Nejen tyto letní pneumatiky, ale i mnoho dalších typů si můžete koupit například na http://pneu.extralevne-pneu.cz/k3-pneumatiky-letni.html. Poštovné zdarma je samozřejmostí, ale zde budete mít navíc na pneumatiky i doživotní záruku a garanci, že se jedná o kvalitní výrobky přímo od oficiálního výrobce.

 

Komerční sdělení