V dnešní době se již nekupuje takříkajíc jedno auto na celý život, ale obměňují se mnohem častěji. Proto každý řidič musí časem řešit, co udělá se svým starým autem, které mu už nedostačuje. Variant je hned několik.

Darování vozu

Můžete vůz třeba darovat nebo prodat za symbolickou cenu přátelům nebo rodinným příslušníkům. Pravděpodobně to ale uděláte jen pokud auto už bude mít opravdu nízkou hodnotu. To je ale zrádné. Může to být opravdu pěkné gesto, ale také si to můžete vyčítat celý život, pokud se něco stane kvůli špatnému stavu vozu.

Prodej auta na vlastní pěst

Další možností je vůz prodat svépomoci. Internet je v tomto případě dobrým pomocníkem. Můžete rozposílat inzeráty na všechny možné servery, nasdílet na sociální sítě a dál šířit mezi známé.

Nevýhodou je, že to zabere překvapivě hodně času. Jednak se nezačnou ozývat zájemci hned a hlavně se s nimi musíte postupně setkávat, někteří si to rozmyslí a pak budete vyjednávat o ceně, kterou nedokážete kvalifikovaně odhadnout. Následně musíte řešit smlouvy při prodeji, převod peněz, přepsání vozu apod.

Prodej auta do autobazaru

Nejjednodušší a nejrychlejší cestou proto stálé zůstává prodat auto přímo do autobazaru. Nebudete tak ztrácet čas, řešit administrativu při nákupu a převodu a hlavně dostanete peníze v hotovosti ihned.

Samozřejmě ještě záleží na výběru konkrétního autobazaru. Někde si budete muset na peníze počkat dokud se vaše auto neprodá, což je zásadní nevýhoda. Proto bych volil ověřené hráče na trhu, kteří již mají zavedené standardy a procesy a jsou pod drobnohledem státních institucí a médií. Myslím, že třeba nejznámější AAA Auto je pro prodej dobrou volbou.

Samozřejmě v každém autobazaru vás čeká vyjednávání o ceně, na to se musíte připravit. Je to pochopitelné, zvlášť tam, kde dostanete peníze okamžitě a ne až po prodeji. Berte to jako cenu za službu, kterou ušetříte i desítky hodin, nervy a dostanete peníze okamžitě, což je zásadní výhoda. Jak celý proces prodeje probíhá se můžete podívat na videu o výkupu vozu.

Komerční sdělení