Poněkud netradičně se dnes nezaměříme na konkrétní model vozu, ale na místo, které s naším vozem úzce souvisí. Řeč je samozřejmě o garáži. Konkrétně o garážových vratech, která jsou z mého pohledu naprosto nejpodstatnější částí našeho domovního parkování. Z toho důvodu bychom měli věnovat dostatečný čas jejich výběru.

Poprvé jsem se o garážová vrata začal zajímat až po zhlédnutí reportáže v pořadu Autosalon, která informovala o jejich výrobě a především o dostupných variantách. Jedničkou na českém trhu jsou garážová vrata LOMAX, která u nás mají dlouhou tradici a jsou sázkou na jistotu.

Pojďme si tedy představit základní varianty vrat.

Garážová vrata se dělí do několika skupin. Především je rozlišujeme podle systému otevírání, použitého materiálu a v neposlední řadě i podle možnosti jejich ovládání.

Z hlediska systému otevírání patří mezi nejběžnější sekční vrata, posuvná vrata a rolovací vrata. Pro sekční vrata je typické rozdělení vrat na několik částí, díky čemuž je možné postupně zasunout celá vrata podél stropu. Na stejném principu fungují i posuvná vrata, ale místo zajíždění podél stropu se posouvají podél stěny. Poslední variantou jsou rolovací vrata, která se skládají z více menších lamel, a tím pádem je možné postupně srolovat celá vrata do malé horní konstrukce.

Mezi hlavní výhody výrobce LOMAX patří například možnost nechat si vyrobit vrata přímo na míru, vybrat si zdarma jeden ze čtyř základních prolisů a samozřejmostí je i široký výběr imitací dřeva ve více než 2500 barvách! Dále jako jediní dokážou kombinovat jednotlivé imitace dřeva, typy prolisů, barvy, nerezové doplňky a to vše dle vašeho přání. Sympatické je, že si můžete také nechat vypracovat návrh a cenovou nabídku zcela zdarma a nezávazně. Vše podtrhává rychlý a kvalitní servis.

Komerční sdělení