Zima se blíží a s ní i pravidelné přípravy vozu na nejchladnější měsíce roku. Většina motoristů si vzpomene včas na přezutí z letních pneumatik na zimní, stejně jako na výměnu zimní kapaliny do ostřikovačů. To ale není vše. Často se zapomíná na další zásadní díl, a tím je právě autobaterie.

Ani kvalitní akumulátor nevydrží vše, pokud se o něj budete špatně starat. Dokonce i během roku, v zimě se to ale projeví nejvíce. Více o autobateriích se můžete dozvědět tady.

Jak se správně o baterii starat?

Pravidelně kontrolujte hladinu kapaliny. V každé baterii je roztok kyseliny sírové a vody. Voda se ale odpařuje a tak je třeba ji občas dolít, pozor, pouze destilovanou vodou.

Dobíjejte baterii. Týká se to především řidičů, kteří jezdí krátké trasy, což je typické pro popojíždění ve větších městech. Alespoň občas je třeba ujet souvislou jízdou delší vzdálenost, jinak se začne snižovat napětí baterie v klidovém stavu a od určité hranice už nenastartujete.

Kontrolujte kontakty svorek. I když jsou svorky například ocelové, tak je třeba je občas očistit a ideálně i ošetřit speciálním prostředkem proti oxidaci. Zachováte tak ideální kontakt a jejich vodivost.

Jak vybrat správnou autobaterii?

Existuje nepřeberné množství výrobců i jednotlivých typů a tak pro laika není jednoduché se v tomto orientovat. Naštěstí existují stránky, které sdružují výsledky testů a recenzí a vyberou vám pouze ty nejlepší. Mezi takové patří například web TestKvality.cz, který vám poskytne tipy na nejlepší autobaterie vycházející ze spotřebitelských testů.

Navíc si přímo na webu můžete přečíst i zkušenosti, doporučení a recenze ostatních řidičů, takže si během chvilky a na jednom místě budete schopni poradit s výběrem.

Kromě akumulátorů do auta si můžete na jedno místě srovnat i další produkty, z oblasti auto-moto například zimní i letní pneumatiky, sněžné řetězy, kamery do auta nebo třeba i autoledničky.

Komerční sdělení