Alu kola, lité disky, elektrony – Různá pojmenování označují stylový doplněk vozu. V případě, že jste i vy podlehli dokonalosti alu disků, je třeba zjistit, jak se o tento auto tuning správně starat.

Péče o moderní elektrony se může zdát složitá, ale není. Chcete znát těch několik zásad, které říkají, co dělat a čemu se vyvarovat?

Péče o alu kola – Rady, jak k ní přistupovat?

V zimě je to posypová sůl a v létě zase rozteklý asfalt, po celý rok na vaše lité disky působí různé směsi, látky a nečistoty, které mohou zanechat trvalé stopy. Zjistěte, jak správně a často alu-kola čistit.

Jak často? Hlavně pravidelně

Pokud mají být elektrony ozdobou vozu, je třeba je mýt a čistit. Nezabývejte se otázkou, jak často je třeba alu kola mýt? To zásadní je čistit disky pravidelně a s pečlivostí. Ideální stav je mýt kola po každé jízdě ve špinavém terénu. Nemáte-li čas ani chuť na tak častou údržbu alespoň ostříkejte hrubé nečistoty WAPkou, zamezíte ‘’zažrání’’ nečistot do povrchu laku a jejich těžkému odstraňování.

Časté mytí práci usnadňuje! Myslete na to po každé jízdě!

Zásády ručního mytí

Co dělat?

– Disky myjte vždy po úplném vychladnutí.
– K údržbě používejte speciální mycí prostředky nebo běžný saponát na nádobí. Dále si připravte jemnou houbu nebo hadr a kbelík s teplou vodou.
– Kola myjte pečlivě, nezapomeňte na žádný záhyb a těžce přístupnou část disku.
– Po umytí nechte oschnout a pak vyleštěte suchým hadříkem.

Co nedělat?

– Nikdy nemít disky ještě zahřáté z jízdy nebo na ostrém letním slunci.
– Nikdy nepoužívejte hrubý kartáč nebo houbu.
– K odstraňování zaschlých nečistot nepoužívejte silné chemické prostředky.

Zaschlý asfalt na alu kolech

Pokud nemáte speciální prostředek na asfalt, pak si můžete pomoc vatou a vepřovým sádlem. Také opatrné použití technického benzínu je možnost. V takovém případě, je však nutné použít jen minimum množství a konkrétní část disku pak dobře opláchnout.

Jak pečujete o své elektrony vy?

Komerční sdělení