Máte nečekané finanční výdaje, které chcete vyřešit prodejem auta? Nebo máte vyhlédnuté nové auto, ale musíte nejdříve prodat své staré, abyste měli dostatek volných financí?

Způsobů jak vyřešit tyto situace je hned několik, ale ne všechny jsou zrovna finančně nebo časově výhodné. Nabízí se klasický prodej auta do bazaru, prodej svépomoci skrze internetové portály, sociální sítě nebo skrze kamarády a známé.

Na co se ale často zapomíná, je okamžitý výkup auta za hotové. Poslední dobou je to stále oblíbenější varianta, protože převažují především výhody.

Jak funguje výkup aut za hotové?

Stačí konkrétní firmě zavolat nebo vyplnit jednoduchý formulář přímo na jejich stránkách. Tam zadáte základní údaje o vozidle, typicky model vozu, rok výroby, počet najetých kilometrů apod. Zanecháte vaše kontaktní údaje a nahraje několik fotek auta. Tím urychlíte celý proces, takže se vám brzy ozvou a domluvíte si termín a místo setkání.

Při osobním setkání dojde k prohlídce vozu, což zabere zhruba 30 minut. Dle stavu vypočítají výkupní cenu, která je vyšší než v autobazarech. Pokud s ní budete souhlasit, tak rovnou uzavřete kupní smlouvu a dostanete zaplaceno hotově, případně převodem.

Ještě musí dojít k přepisu majitele vozidla. To uděláte společně na Dopravním inspektorátu nebo to udělají za vás na základě plné moci.

Následně už se nemusíte o nic starat, převezmou na sebe veškeré technické záruky a povinnosti.

Co všechno jde takto prodat?

Výkup automobilů všech značek a typů je samozřejmostí, ale dokonce můžete prodat i nákladní auto, motorku, dodávku, čtyřkolku nebo dokonce přívěsný vozík. Všechny tyto dopravní prostředky lze prodat, pokud se jedná o ročník 1995 – 2015. Výkupní cena není omezena, vždy dostanete takovou cenu, která odpovídá stavu vašeho vozidla.

Co si připravit k prodeji?

K výkupu auta je nutný malý a velký technický průkaz, občanský průkaz, servisní záznamy a všechny klíče od auta.

V kterých městech auta vykupují?

Firma ATP AUTO se zaměřuje na Moravskoslezský kraj, konkrétně Havířov, Ostrava, Karviná, Třinec, Frýdek Místek a okolí. Výkup aut Ostrava je tak dobrou volbou pro všechny místní.

Lze automobil dát jen do zástavy?

Ano, pokud potřebujete rychle hotovost, tak se domluvíte na zástavě. Vy dostanete ihned peníze a navíc můžete auto dále používat!

Komerční sdělení