Od oficiálního tiskového představení nového Passatu uběhly již téměř 4 měsíce. Informovali jsme o novém Passatu zde. Od té doby měl premiéru na autosalonu v Paříži a postupně byly odhaleny další detaily ohledně výbavy, ceny apod.

Dvě nové karoserie Passatu

Před pár dny oznámil hlavní designér Volkswagenu, že kromě dosavadně ohlášených karoserií, sedan a kombi, se bude nový Passat vyrábět také ve verzích Alltrack a CC.

Označení Alltrack můžeme znát například z naposledy ohlášeného Goflu Alltrack. Jedná se o variantu vozu, která vychází ze sériové verze kombi, ale zároveň má ochranný plastový bodykit, zvýšenou celkovou světlou výšku (vzdálenost od země po nejbližší bod nápravy) a pohon na všechna kola. Uvedení na trh není známo, ale pravděpodobně to bude v roce 2015/2016.

V případě verze CC se jedná o upravený sedan ve verzi kupé, jehož charakteristiku můžeme znát již z minulých let. Dle odhadů bychom se mohli dočkat verze VW CC ke konci roku 2016, což odpovídá ukončení výroby současné generace.

Měli bychom se dočkat i sportovní verze Passat R, ale o tom napíšeme, až bude dostupných více informací.

Krádež dvou Passatů přímo z továrny

Čerstvou novinkou, která momentálně obíhá média, je krádež dvou modelů Passatu přímo z továrny Volkswagenu v Německu. Oba případy ohlásila přímo automobilka, k prvnímu došlo 3. října, k druhému 14. října. Ukradený model z 3. října byl již nalezen, ale ne zrovna v původním stavu, bylo ohlášeno, že byl nalezen poničený.

Druhý model stále nebyl nalezen, ale perličkou je, že byl vyfocen rychlostním radarem policie, včetně (pravděpodobného) pachatele. Vzhledem k tomu, že se první modely mají dostat na trh až za několik týdnů, tak do té doby bude velmi těžké nebudit na ulicích pozornost.

Nový Volkswagen Passat B8 dorazí na český trh v listopadu, cena startuje na částce 638 900,-.

Zdroj: VW