AKTUALIZACE: NOVÝ VOLKSWAGEN TIGUAN 2016 ZDE

Automobilka Volkswagen se nesnaží zacílit své vozy na konkrétní skupinu zákazníků, ale naopak se snaží vyrábět rozmanité modely, které mají pokrýt celý automobilový trh, a když se to trochu přežene, tak v ideálním případě rovnou i nový trh vytvořit.

S cílem být největším výrobcem osobních aut na světě je třeba zajistit ruku v ruce i vyšší prodejnost. K tomu jim pomůže i připravovaný nový Volkswagen Tiguan, který se má oficiálně představit letos na podzim. Cílovou skupinou bude především americký a ruský trh, který skrývá velký potenciál, a právě vozy SUV zde mohou zabodovat.

Od uvedení aktuální generace Tiguanu uběhlo již 7 let a je na čase přijít s novou generací, která má rozšířit nabídku SUV, do které v této době spadá pouze Tiguan a Volkswagen Touareg.

Nepředstaví se pouze jeden model nového Tiguanu, ale hned několik. Jako první bude představen přímý nástupce, který by měl být velikostně takřka totožný, ale zároveň výrazně lehčí. Bude se jednat o klasickou pětidvéřovou variantu pro pět osob v celkové délce kolem 4,5 metru.

Dalším novinkou bude VW Tiguan XL, což má být prodloužená verze na cca 5 metrů, což rozšíří kapacitu přepravovaných osob z 5 na 7.

Do třetice se představí VW Tiguan Coupé, který má být opakem předchozího modelu XL, a poskytnout pouze místa pro 4 cestující. Oproti praktickému XLku bude naopak Coupé stylovější, což bude za cenu určité funkčnosti.

 

Zdroj: VW